Dişhekimi Tarkan Fenercioğlu

Smile. Have you ever noticed how easily puppies make human friends? Yet all they do is wag their tails and fall over. ~Walter Anderson, The Confidence Course, 1997

İnsan Sağlığına Zarar Veren Sahte Dişhekimine Hapis Cezası!


Türk Dişhekimleri Birliği Genel Başkanı Yıldırım, Sahte Dişhekimlerine yönelik açıklamada bulundu.

(Habersağlık-İstanbul) Yapılan açıklama şu şekildedir:

10.06.2004 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 5181 sayılı Tababet ve Şuabatı San’atlarının Tarzı İcrasına Dair Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun’la birlikte sahte dişhekimlerine verilecek hapis cezası 3 ila 5 yıl olarak belirlenmiş ve sahte dişhekimlerinin faaliyetlerine büyük bir caydırıcılık getirmiştir.

Bu kanunla birlikte; AIDS, sarılık ve tüberküloz gibi bulaşıcı hastalıkların yanı sıra, standartlara uygun olmayan ve kanserojen etkisi olan materyalleri hastalara kullanarak halkın sağlığını tehlikeye atan sahte dişhekimleri, artık topluma verdikleri zararların karşılığını hak ettikleri cezalara çarptırılarak ödemektedirler.

Isparta Yalvaç Asliye Ceza Mahkemesi, sahte dişhekimliği yapan N.G.Ç’in, 5181 sayılı kanun gereğince cezalandırılmasına karar vermiştir.

Mahkeme dişhekimliği diploması olmadığı halde dişhekimliği mesleğini icra ettiği, diş çekimi ve protez yaptığı şahitler aracılığıyla tespit edilen, ayrıca dişhekimliği diploması olmadığı halde internette kendisini protez uzmanı doktor olarak tanıtarak sayfa açtığı belirlenen N.G.Ç’nin eylemine uyan, 5181 sayılı kanun gereğince takdiren 2,5 yıl hapis ve 833.000 YTL. para cezası ile cezalandırılmasına ve dişhekimliği mesleğinde kullanılan araç ve gereçlerine el konulmasına karar vermiştir.

Bu karar, halk sağlığı ve meslek onurumuz açısından son derece önemli bir gelişmedir.

Türk Dişhekimleri Birliği

Advertisements

Filed under: Ağız ve Diş Sağlığı, Off-Topic

One Response

  1. Kasıtlı olarak başlığı hiç değiştirmeden koydum.
    “İnsan Sağlığına Zarar Veren Sahte Dişhekimine Hapis Cezası!”
    Güzel bir girişim olmuş olmasına da, her ne kadar hemen taş koymak istemesem de bu başlığa takıldım. İnsan sağlığına zarar veren sahte dişhekimine hapis cezası… Yani insan sağlığına zarar vermediği müddetçe sorun yok mu? Umarım gerçek böyle değildir. Bu kişiler sadece insan sağlığını tehdit etmiyorlar çünkü. Bir taraftandan da haksız kazanç sağlıyorlar. Onca sene okuyup, üzerine yıllardır muayenehanecilik yaptıktan sonra bazı hastalarımın çeşitli vesilelerle “dişçilere” gittiklerini duymak çok üzücü. Sebebi daha ucuz yapmaları… Benden daha fazla yorum yok!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

::: CONTACT ME :::

Aşağıdaki e-mail, telefon ya da Skype aracılığıyla bana ulaşabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için BURAYA TIKLAYINIZ.
[ENGLISH] You may contact me via the e-mail, phone or skype info below. For more detailed information please CLICK HERE.

Email: tfenerci@gmail.com

Tel: + 90 (216) 350 16 23

GSM: + 90 (532) 576 85 62

Skype: tfenerci

Contact Form

Patients’ Reviews

I was so delighted with last years results I returned this year again for further treatment. Very pleased with new crown. Highly recommended. Thank you Tarkan. Bobbie B. (Ireland) Other Reviews

Blog Stats

  • 302,315 hits
%d bloggers like this: