Dişhekimi Tarkan Fenercioğlu

Smile. Have you ever noticed how easily puppies make human friends? Yet all they do is wag their tails and fall over. ~Walter Anderson, The Confidence Course, 1997

32 diş mazi oluyor…


Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Deontoloji ve Tıp Tarihi Anabilim Dalı Başkanı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Uzel, yaşam ve beslenme tarzındaki değişimler, gelişen teknolojinin neden olduğu hareketsiz yaşam gibi birçok faktör nedeniyle insanların diş ve çene yapısının değiştiğini söyledi.
Çenedeki daralmayla birlikte 20’lik dişlerin çıkmasının zorlaştığına işaret eden Prof. Dr. Uzel, diş boyutlarının da küçüldüğünü, insanoğlunun gelecekte 32 yerine 24 dişli olacağını belirterek, “Alt çenedeki küçülme insanoğlunu çirkinleştirecek” dedi.
http://www.milliyet.com/2006/12/23/yasam/yas08.html

Advertisements

Filed under: Ağız ve Diş Sağlığı, haber, Kısa kısa, Sağlık

6 Responses

 1. FITNAT ESMER says:

  SELAM BENIM IKIZ OGULLARIM VAR BIR TANESININ ÖNDE OLMASI GEREKEN IKI DIS ÜC OLARAK CIKTI BU DAHA ÖNCE TIPTA ESINE YILLAR ÖNCE RASLANMIS KITAPLARDA VARMIS DAHA SONRA DÖKÜLEN YERIN YERINE NORMAL IKI ÖN DIS CIKTI FAKAT COK AYRIK SIMDI COCUKLARIM 13YASINDA AMA HENÜZ BÜTÜN DISLERINI TAMAMLAMADI DIS TELI TAKILMASI UYGUN OLUR MU? MALIYETI NE OLUR BENI BU KONUDA AYDINLATIRSANIZ SEVINIRIM TESSEKKÜRLER

 2. onur says:

  benim diş telim var.1,5 yıldır takıyorum.daha kaç yıl takıcağımı merak ediyorum.yardımcı olurmusunuz.

 3. EMEL ÇAKUBAY says:

  24 dişli olmak 24 dişsiz(yani 4 dişli)olmaktan iyidir.ama diğer 8 dişin nerelerdeki dişler olacağını bilmek lazım;düşünsenize öndeki dişler yok arkalara doğru kemiksi beyaz şeyler var ağzınızda….
  drakula mrakula halt etmiş,aynalara küser insan valla….
  Doğanın bilinçsiz tüketimle yok olan güzelliklerine inci dişlerimizin ve düşük çene yapımızın da ekleneceğini kim bilebilirdi ki!
  bir yandan da komik bi şey bu,medeniyet dediğiniz tek dişi kalmış canavara göre düşünürsek???

 4. mustafa çokbilmişş says:

  güzellik geçicidir, çirkinler hep çirkin kalır :)

 5. mehmet necati ışık says:

  24 dişli insanların çirkinleşeceğini sanmam.O zaman herkes 24 dişli olacağından bugüne göre güzellik anlayışı da değişir.
  Zaten güzelliğe fazla önem vermemek gerekir, çünkü güzellik nasıl olsa geçicidir.ASIL KALICI OLANIN ÜZERİNDE DURMALI. O ise Aptallık’tır.(!)…….

 6. fatma beyit says:

  sağ alt azı dişime kanal tedavisi yapılacak.ama çürük sinirlere çok yeni ulaşmış.sinirlerin tamamı değilde çürüğün ulaştığı yer temizlenip dolgu yapılabilirmi.teşekkürler.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

::: CONTACT ME :::

Aşağıdaki e-mail, telefon ya da Skype aracılığıyla bana ulaşabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için BURAYA TIKLAYINIZ.
[ENGLISH] You may contact me via the e-mail, phone or skype info below. For more detailed information please CLICK HERE.

Email: tfenerci@gmail.com

Tel: + 90 (216) 350 16 23

GSM: + 90 (532) 576 85 62

Skype: tfenerci

Contact Form

Patients’ Reviews

I was so delighted with last years results I returned this year again for further treatment. Very pleased with new crown. Highly recommended. Thank you Tarkan. Bobbie B. (Ireland) Other Reviews

Blog Stats

 • 302,118 hits
%d bloggers like this: